اخبار

تشخیص بیماری اوتیسم در کودکان 2 ساله توسط هوش مصنوعی

تشخیص بیماری اوتیسم در کودکان 2 ساله توسط هوش مصنوعی

به تازگی محققان و کارشناسان توانسته‌اند با استفاده از هوش مصنوعی در تصویربرداری ام آر آی، برخی اختلالات در ارتباطات جمعی و بیماری همچون اوتسیم را ثبت نمایند.به گفته کارشناسان و متخصصین این حوزه، تشخیص زودهنگام بیماری اوتیسم کمک بسیار زیادی به درمان این بیماری خواهد کرد. سیستم هوش مصنوعی جدید تولید شده توسط محققان توانایی تشخیص بیماری اوتیسم را ضریب دقت 98.5 دارد. فقط باید دقت داشته باشید این هوش مصنوعی برای  24 تا 48 ماهگی کودکان مناسب است.

گرگوری بارنس محقق و استاد عصب‌شناس و همچنین مدیر مرکز اوتیسم در ویل می‌گوید: « بیماری اوتیسم در واقع اتصالات نامناسب در مغز است. از طرفی روش ام آر آی جدید می‌تواند این ارتباطات غیرطبیعی را ثبت کند. این سیستم با شناسایی اختلالات در ارتباطات اجتماعی و همچنین رفتارهای تکراری مبتلایان به اوتیسم را شناسایی می‌کند.»

در این فناوری از اسکن های ام آر آی تنسور پخش وزنی از مغز استفاده می‌شود. فناوری خاص و ویژه به کار رفته در این هوش مصنوعی، نحوه حرکت آب در طول مسیرهای ماده سفید در اندام بدن انسان را مشخص می‌کند.

در این روش هوش مصنوعی یک سری سیگنال تصویربرداری وجود دارد. این سیگنال ها قدرت ارتباط بین نواحی مختلف مغز را نشان می‌دهد. این کار توسط اسکن DT-MRI انجام خواهد شد. در این روش تصاویر بافت مغز به صورت جداگانه دریافت می‌شوند. سپس بوسیله الگوهای نشانگر در مغز کودکان اوتیسمی و مقایسه آن با مغز افراد سالم می‌توان این بیماری را تشخیص داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *